Hlavná stránka | O projekte | Výstavba | Zaujímavosti | Fotografie | Kde sme | Kontakt

Výstavba

Rozhľadňa bude stáť na kopci Bobovec, z ktorého je krásny výhľad na okolie. Keďže na kopci nie je dovedená infraštruktúra, elektrická energia pre rozhľadňu bude vyrábaná veternou elektrárňou. V priestore rozhľadne bude umiestnená vyhliadka, pozorovateľňa pre pozorovanie migrácie zveri. Autor projektu má v rozhľadni umiestnených aj niekoľko umeleckých diel na tému anjelov, a to nielen na vnútorných stenách rozhľadne, ale téma anjelov sa objavuje aj vo funkčných prvkoch okenných mreží. Celková výška rozhľadne bude 16 metrov.

K rozhľadni bude značená cesta z Rínku sv. Michala po asfaltovej ceste III. triedy, miestnej komunikácii a následne po existujúcom lesnom chodníku, ktorý nie je predmetom investície- Kolaudácia objektu je plánovaná na jar 2011.
V rámci projektu bude zrealizované vyznačenie nových turistických trás a cyklotrás, osadenie informačných tabúľ a vybudovanie oddychových miest na slovenskej strane, revitalizácia existujúcej trasy na poľskej strane – Veľká Rača – Priehybok.

V Bystrickej doline je veľký ale nevyužitý potenciál pre rozvoj turistiky. Problémom je, že existujúce atrakcie a pre turistov zaujímavé objekty sú prístupné len po miestnych asfaltových komunikáciách. Domáci obyvatelia poznajú a používajú množstvo existujúcich horských ciest a chodníkov, ktoré sú však pre návštevníkov neznáme. Preto je zámerom projektu, na slovenskej strane, vytvoriť medzi jednotlivými atrakciami prepojenia vo forme označenie existujúcich lesných ciest a chodníkov. Na poľskej strane bude revitalizovaná existujúca trasa Priehybok - Veľká Rača.
Viac fotografií nájdete TU

 
rozhladme_napravo

logo_pl_skeu_unia

     
        Stará Bystrica